Instagram TBT Ne Demek?

Instagram TBT kavramı, Throw Back Thursday kelimelerini kısaltması olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısaltmanın kullanımı ise perşembe günleri yapılmaktadır. Instagram kullanıcıları bu etiketi, perşembe günleri eski fotoğraflarını kullanarak değerlendirmektedirler. Instagram TBT etiketini gören takipçiler ise gönderinin geçmişteki bir zamana ait olduklarını anlarlar.

Instagram TBT Etiketi Ne İşe Yarar?

Instagram TBT kavramının kullanıldığı yerler genel olarak belirli bir etiket altında gerçekleştirilen paylaşımlardır. Bu etiketler, ortak bir yerde görünür. Kullanıcıların, Instagram TBT etiketi ile keşfet kısmında aratmaları halinde tüm etiketli paylaşımlar görülür. Yani yapılan paylaşımlarda TBT etiketi kullanılırsa, bu paylaşımlar keşfet kısmında görüntülenmektedir. Paylaşımınızın birçok kullanıcı tarafından görüntülenmesini sağlar.

Instagram TBT Etiketiyle Nasıl Gönderi Paylaşılır?

Instagram’da TBT etiketine sahip paylaşım yapabilmek için şu adımlar takip edilmelidir:

  • Instagram hesabınıza giriş yapın ve hangi paylaşımı gönderi olarak paylaşacağınıza dair seçim yapın.
  • Belirlediğiniz gönderinin açıklama kısmına istediğinizi yazdıktan sonra “tbt” etiketini hashtag halinde yazarak Instagram TBT formunda paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Bu sayede Instagram kullanıcıları sizin gönderinizi görebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir